ΣΤΗ 3η ΘΕΣΗ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΜΑΣ!

Στη 3η θέση του 49ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων τερμάτισαν οι αθλητές της Ακαδημίας μας. Έτσι, ολοκλήρωσαν μια μεγάλη σεζόν με το χάλκινο μετάλλιο στο στήθος, αφού είχαν πρώτα αναδειχθεί Πρωταθλητές ΕΣΚΑ.

49ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων

Η ομάδα μας συμμετείχε στον Α Όμιλο του τουρνουά και με ρεκόρ 3 νίκες και καμία ήττα προκρίθηκε στους ημιτελικούς τερματίζοντας στη πρώτη θέση του ομίλου.

Game 1  Τρίτη 28/6 Παναθηναϊκός - Ηράκλειο Κρήτης 68-42 (Δείτε τον αγώνα ξανά εδώ)

Game 2  Τετάρτη 29/6 Παναθηναϊκός - Ηρακλής Κοζάνης 70-40 (Δείτε τον αγώνα ξανά εδώ)

Game 3  Πέμπτη 30/6 Παναθηναϊκός - Προμηθέας Πατρών 79-57 (Δείτε τον αγώνα ξανά εδώ)

Στον ημιτελικό η ομάδα μας αντιπετώπισε τη ΔΕΚΑ που τερμάτισε στη δεύτερη θέση του Β' Ομίλου.

SEMI FINAL   Σάββατο 2/7  Παναθηναϊκός - ΔΕΚΑ 58-63 (Δείτε τον αγώνα ξανά εδώ)

Στον μικρό τελικό αντίπαλος ήταν το Περιστέρι, σε μια επανάληψη των τελικών της ΕΣΚΑ. Οι αθλητές των Γιάννη Σιούτη και Βασίλη Μπούντα έπαιξαν με συγκέντρωση και πήραν τη νίκη και το Χάλκινο μετάλλιο!

3rd PLACE GAME   Κυριακή 3/7  Παναθηναϊκός - Περιστέρι 64-63 (Δείτε τον αγώνα ξανά εδώ)

Στη Καλύτερη πεντάδα του τουρνουά εκλέχθηκε ο Νεοκλής Αβδάλας από την ομάδα μας, μαζί με τους Λιοτόπουλο, Πατρίκη από τη ΔΕΚΑ, Μαραγκουδάκη από το Περιστέρι και Βλάσση από τον Προμηθέα Πατρών.

Αναλυτικά το Roster και το Staff της ομάδας μας:

Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους τους αθλητές μας, τους Προπονητές και όλο το Staff της Ακαδημίας μας!

Συγχαρητήρια στην άξια πρωταθλήτρια ακαδημία ΔΕΚΑ, στο Προμηθέα Πατρών που κατέλαβε τη Δεύτερη θέση, αλλά και σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν στο 49ο Πεναλλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων!