ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΣΚΑ Η ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΜΙΝΙ!

Ακόμα ένας τελικός για την Ακαδημία μας! Μετά την παρουσία και την κατάκτηση του τίτλου της ΕΣΚΑ στην ηλικία των Παμπαίδων, σειρά πήρε η ομάδα Προμίνι της PAO BC ACADEMY, η οποία έφτασε στον τελικό της ΕΣΚΑ στην ηλικία αθλητών 2005. Η τελική φάση του πρωταθλήματος Προμίνι έλαβε χώρα στο γυμναστήριο "Στέλιος Καλαϊτζής" το διήμερο 6 & 7 Μαΐου.

Η ομάδα του Άγγελου Τσίκληρα,  του Παναγιώτη Δημητρίου και της Αγγελικής Θανασούλη κέρδισε το δικαίωμα να διεκδικήσει το τρόπαιο επικρατώντας στον μικρό τελικό του Πανερυθραϊκού με σκορ 59 - 57. Στον τελικό της Κυριακής (07/05) βρέθηκε αντιμέτωπη με την ισχυρή ομάδα του Παγκρατίου, όπου μετά από έναν όμορφο αγώνα ηττήθηκε με σκορ 41 - 34, κατακτώντας έτσι την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα.

Το τέλος του αγώνα βρήκε τους αθλητές της Ακαδημίας μας, να πανηγυρίζουν ακόμη μία μεγάλη επιτυχία και εκτός από τα μετάλλια και τα αναμνηστικά τους διπλώματα να αποκομίζουν πολύτιμες εμπειρίες για τη συνέχεια.